Jandarma Genel Komutanlığı Askeri Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı yapacağını devlet personel başkanlığı resmi adresi üzerinden duyurmuştur. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alımı yapacak olup, alımında bir çok şart belirtmiştir. Sizlerde Komutanlığın bünyesine katılmak istiyorsanız ilan bilgileri aşağıda yer almaktadır.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Şartlar

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
-En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
-Erkek olmak,
-1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak,
-Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak,
-25 Kasım itibariyle terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olmak,
-En az 164 cm boyunda olmak,
-Daha önce TSK’da görev almamış olmak,
-Güvenlik soruşturması olumlu olmak,
-Askerlik hizmetini yapmış veya 24 Mayıs 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak.
-İlan ayrıntıları için tıklayın.

Başvuru İşlemleri

Jandarma Genel Komutanlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar 25 Kasım ve 09 Aralık 2016 tarihleri arasında resmi site olan www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Başvuru sonuçları 10 Aralık 2016 tarihinde www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Hiç bir adaya, başvurusunun kabul edildiğine dair posta yoluyla yazılı herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

UYGULANACAK SINAVLAR

a. Sınavlara müracaat eden adaylar içerisinden kadro ve ihtiyaca göre yeteri kadar aday çağrılacak olup, çağrılmayan adaylar ileri dönemlerde açılacak sınavlarda değerlendirilecektir.

b. Adayların Seçme sınavlarına gelirken getirecekleri belge ve malzemelere ilişkin duyuru başvuru sonuçlarının açıklanması sırasında www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

c. Ön başvurusu kabul edilen adaylar, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında (Beytepe/Ankara);

(1) Yazılı sınav,

(2) Ön sağlık muayenesi,

(3) Fiziki kabiliyet yeterlilik testi,

(4) Mülakat,

(5) Sağlık raporu / Güvenlik soruşturması işlemleri, sınav/aşamalarından geçeceklerdir.

Yazılı Sınav

(1) Yazılı sınav Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/Ankara’da yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diğer açıklayıcı bilgiler 16 Aralık 2016 tarihine kadar sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca yazılı bir bildirimde bulunulmayacaktır.

(2) Yazılı sınavda; sözel (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Yurttaşlık Bilgisi vb.) ve sayısal (Matematik, Genel Yetenek vb.) konulardan her soru 10 puan olmak üzere toplam 10 soru sorulacaktır.

(3) Yazılı sınavda (100) puan üzerinden (50) puan ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılarak diğer sınav aşamalarına katılacaklardır.

d. Ön Sağlık Muayene, Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testleri ve Mülakat

Adaylar aynı gün içerisinde öncelikle yazılı sınava tabi tutulacak, başarılı olan adayların Ön Sağlık Muayenelerinin yapılmasını müteakip, muayenesi olumlu sonuçlanan adaylar Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testlerine gireceklerdir. Bu aşamaları geçen adaylar ise mülakat sınavına alınacaklardır. Adayların hangi tarihte mülakat sınavına girecekleri, Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testlerini geçmelerine müteakip kendilerine tebliğ edilecektir.

www.jandarma.tsk.tr adresinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

-sponsorlu bağlantılar-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.