Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı 2017

Son yayınlanan ilana göre: Yeni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün gelmesi ile birlikte yeni personel alımları da geldi. Bakanlık sözleşmeli olarak 194 zabıt katibi alımı yapacaktır. Alımlarını en az lise mezunu olarak yapacak olup, bazı şartlar belirtmiştir.

- Sponsorlu Bağlantılar-

194 zabıt katibi için genel şartlar nedir?

Türk vatandaşı olmak, ilk defa ataması yapılacak olan adaylar ilanda belirtilmiş olan yaş şartlarını taşıyor olması gerekmektedir, 35 yaşını aşmamış olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması, tecilli olması veya ilanda belirtilen şekilde ertelemiş olması, mahkum olmamak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, arşiv araştırması sonucunda olumsuz bir sorun olmamak,

zabıt katibi için özel şartlar var mı?

İlan tam metninde yer alan üniversitelerin ve yüksek okulların ilgili bölümlerinden ve yine ilanda belirtilen liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, İlanda belirtilmiş olan bölümlerden mezun adaylar için bilgisayar ve daktilo sertifikası aranmayacaktır, belirtilmiş bölümlerin dışında en az lise ya da dengi okul mezunu olan adaylar bilgisayar veya daktilo dersini başarı ile tamamlamış olduğunu belgelemesi ve son başvuru tarihi itibari ile MEB tarafından onaylanmış veya kamu kurum kuruşlarınca düzenlenmiş kurslar üzerinden alınan daktilo, bilgisayar sertifikasına sahip olunması, bunun yanı sıra örgün eğitim yolu ile verilmiş daktilografi ve bilgisayar dersini başarı ile tamamladığını resmi olarak kanıtlayan adaylardan sertifika istenmeyecektir.

Bu şartların yanı sıra uygulama sınavından en az 1 hafta önce Adalet Bakanlığının resmi internet adresinden ilan edilecek olan yazılı metinler arasından, sınav aşamasında her bir gurup için komisyon tarafından kura çekilecek ve bu kura sonucunda adaylara yazılı olarak verilecek metni 3 dakika içerisinde yanlış olmadan en az 90 kelime yazmak aranan şartlar arasında yer almaktadır. Adayların 3 dakika içinde en az 90 kelime yazıp yazmadıkları kontrol edilirken; verilmiş olan metne sadık olup olunmadığına, yanlış yazılmış kelime sayısı ile yazı içerisinde kelime ve cümle tekrarları sebebi ile metnin anlamının bozulup bozulmadığına bakılır.

Zabıt katibi alım ilanına nasıl başvuru yapılır?

Zabıt katibi adayları başvuru işlemlerini Ankara, İzmir ve İstanbul gibi sınavın gerçekleştirileceği komisyon başkanlıklarına ya da buralara gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Posta yolu ile veya diğer yöntemlerle yapılan başvurular kabul olunmayacaktır. İlan ayrıntıları için https://goo.gl/5xPuqw adresine gidiniz.

Başvuru

Adaylar 90 mübaşir alımı için işlemlerini 17 Ağustos 2017 Perşembe günü başlayıp, 5 Eylül 2017 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı yapacak mı?

-sponsorlu bağlantılar-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.